Charakterystyczny , ciepły dźwięk oraz wrażliwa interpretacja, sprawia iż młody polski artysta, Lech Antonio Uszyńskijest jednym z najbardziej obiecujących altowiolistów swojego pokolenia.

Jako solista i kameralista występował we wspaniałych salach koncertowych, takich jak Konzerthaus w Berlinie, Konzerthaus w Wiedniu, Herkulessaal w Monachium, Laieszhalle w Hamburgu, Filharmonia w Szcecinie, Liederhalle w Stuttgarcie , Tonhalle w Zurychu, Victoria Hall w Genewie, Wigmore Hall w Londynie, Théâtre des Champs-Élysées w Paryżu oraz Kioi Hall w Tokio. Lech Antonio Uszynski jest również gościem prestiżowych festiwali, takich jak Schleswig Holstein Musik Festival, Rheingau Musik Festival, Kissinger Sommer, Oslo Kammermuskkfestival oraz Stradivari Festival w Cremonie.

Współpracował z takimi wybitnymi artystami jak Vilde Frang, Julian Rachlin, Antoine Tamestit, Lars Vogt, Ingolf Turban, Janusz Wawrowski, Mayuko Kamio, Maximilian Hornung, Soyoung Yoon, Yulianna Avdeeva, Anna Fedorova, Thomas Demenga, Danjulo Ishizaka oraz Dmitri Sitkovetsky. Lech Antonio Uszynski jest członkiem kwartetu Stradivari, z którym koncertuje na całym świecie. Jest zapraszany jako Profesor gościnny na Festiwale w Szwajcarii, w Chinach, w Austrii i w Luxemburgu.

W roku 2016 została wydana płyta kwartetu Stradivari z “Kwartetami Pruskimi” Mozarta. 2017 zostanie wydana nowa płyta z kwartetami Schumanna dla wytwórni Sony Classical. Również w tym roku planowane jest publikowanie solowej płyty „Progetto Gibson” która została nagrana w Filharmonii Warszawskiej.

Urodzony w 1986 roku Lech Antonio Uszynski zakończył studia w klasie prof. Any Chumachenco i Prof. Zakhara Brona. W wieku 13 lat odkrył swoją miłość do altówki i był  prowadzony m.i. przez Rudolfa Barshaia i Michel Rouilly.

Dzięki Fundacji Habisreutinger Lech Antonio Uszynski gra na altówce Antonio Stradivariusa o nazwie „Gibson” z 1734 roku. Również grywa na altówce H. Willems z roku 1690.

Lech Antonio Uszynski reprezentuje Thomastik-Infeld jako Exclusive Artist i gra na strunach tej manufaktury.

 

TOMIlogo+slogan.jpg